מכללת דיגיטל
המכללה למקצועות הדיגיטל

מהם היתרונות המובהקים של עבודה בהייטק?

מהם היתרונות המובהקים של עבודה בהייטק?

זה די מאתגר לבחור את הקריירה הטובה ביותר עבורכם. בין אם אתם רק מתחילים את חייכם המקצועיים ומחפשים את הקריירה המושלמת, ובין אם החלטתם לעשות הסבה מקצועית, אין ספק שתעשיית ההייטק היא תחום שכדאי לכם לבדוק.

תעשיית ההייטק גדלה ושגשגה בעשור האחרון והיא לא מראה סימני האטה בקרוב. כוח המשיכה של ההייטק נובע גם מהצמיחה המדהימה, אבל גם מכמה יתרונות בלעדיים לתעשייה זו, שהם הרבה פחות נפוצים בתעשיות המסורתית. אז אם יש לכם תואר ראשון במתמטיקה יישומית מומלץ מאוד לנסות להשתלב בהייטק.

בהייטק תרוויחו שכר גבוה

לפי הלשכה לסטטיסטיקה של העבודה בארה״ב, תעשיית ההייטק צפויה לצמוח ב-13% בין השנים 2023-2020. מהירות זו גבוהה יותר מהצמיחה הממוצעת של כלל המקצועות. הביקוש הגבוה לעובדי הייטק נובע בעיקר מההתמקדות באבטחת מידע, באיסוף ואחסון של ביג דאטה ובמחשוב ענן.

קריירה בהייטק קשורה לעתים קרובות למשרות עם שכר גבוה בגלל הביקוש הרב לאיוש המשרות השונות. ארגונים רבים מחפשים אנשים מוסמכים ומוכשרים בתחומים כמו: הנדסת תוכנה, עיצוב UX, שיווק דיגיטלי ועוד, ומוכנים לשלם להם שכר גבוה כדי שיסכימו לעבוד אצלם.

בהייטק אפשר לעבוד מרחוק בשעות גמישות

בעולם הטכנולוגיה, הדבר החשוב ביותר הוא פיתוח מוצרים שצרכנים ירצו לקנות. בניית מוצר איכותי יכולה להיעשות בכול שעה ומכול מקום, כל עוד העובד מבטיח שהמוצר יפותח ויתפקד לשביעות רצונו של הלקוח ויסופק בזמן. יש תפקידים בהייטק שבכלל לא דורשים נוכחות במשרד.

לתעשיית ההייטק יש יכולת ייחודית להציע לעובדים רבים יותר לעבוד מרחוק, מה שטומן בחובו כמה יתרונות. לדוגמה, אם תיאור התפקיד שלכם מאפשר לעבוד מרחוק, תוכלו לעבוד מכול מקום שתבחרו. בנוסף, עבודה מרחוק תאפשר לכם לגור בכול מקום בעולם ולנצל את תשלומי המס הנמוכים יותר שמציעות כמה מהמדינות.

עבודה מרחוק בשעות גמישה תאפשר לכם ליצור איזון בריא יותר בין עבודה לחיים, כך שתוכלו להתאים יותר בקלות את שעות העבודה לצרכי המשפחה שלכם. כל עוד יש לכם מחשב עם החומרה והתוכנה הנדרשים לעבודה, וחיבור לאינטרנט, תוכלו לעבוד כמעט מכול מקום ובכול שעה שנוחה לכם.

בהייטק אתם יכולים להיות אתם עצמכם

שלא כמו בתעשיות אחרות שם יש קוד לבוש סטנדרטי שאנשים נדרשים לעמוד בו, למשל חליפה מחויטת אם אתם עובדים בתחום המשפטי או הפיננסי, או חלוק לבן אם אתם עובדים בתחום הרפואי. עם זאת, בהייטק אתם יכולים ללבוש מה שבא לכם.

בעוד שכול חברת הייטק שונה מחברתה, רובן מתמקדות יותר בעבודה המיוצרת מאשר בלבוש של מי שיוצר אותה. כתוצאה מכך, אפשר לראות הרבה עובדי הייטק מגיעים לעבודה כשהם לבושים בג׳ינס, חולצת טי ונעלי ספורט.

משרות בהייטק הן פופולריות גם בגלל האווירה הקלילה שתעשייה זו אימצה לעצמה. בנוסף לאפשרות להתלבש איך שנוח לכם, ידוע שהמשרדים בהייטק מספקים אווירה מסבירת פנים, נינוחה וידידותית. זה לא נדיר למצור בחלל העבודה פופים, ערסלים, ואפילו שולחן פינג פונג. בדרך כלל הלך הרוח בהייטק גור שכאשר העובדים מאושרים ונינוחים, הם פרודוקטיביים יותר.

Picture of מכללת דיגיטל
מכללת דיגיטל

בלוג הדיגיטל והיזמות הגדול בישראל!

שתפ/י את הפוסט!
פייסבוק
ווצאפ