מכללת דיגיטל
המכללה למקצועות הדיגיטל

בעלי אתר? סרטוני סטודיו משלכם ישדרגו את הקידום שלו בתוצאות החיפוש

בעלי ובעלות אתרים מבקשים לקדם את אתריהם בתוצאות החיפוש, ובאמצעות דירוגים טובים יותר, לקבל תנועה חדשה ואיכותית, למתג את בית העסק כשם דבר בתחומו (בהתאם למילות המפתח) ולסלול לעצמם אפיק מכניס ומניב של לידים ולקוחות ללא כל תלות באפיקי הקידום הממומנים.

ועם זאת, קידום אורגני במנועי החיפוש איננו פשוט כפי שהוא נשמע; עלינו לדעת כיצד לשכנע את מנועי החיפוש כי לנו מגיע להתברג בנדל"ן ה-כל כך מצומצם של 10 תוצאות בלבד בעמוד הראשון. כיצד עושים זאת?

ובכן, לספר על כל תורת ה-SEO במאמר אחד, יעשה עוול הן לענף הקידום, והן לכם הקוראים שכן קצרה היריעה מלפרט על הכול. אך מה שכן נוכל לחלוק עמכם כאן במאמר זה, הוא טיפ אחד קטן שיכול לעשות מהפך ענקי באתרכם: סרטוני וידאו רבים ושונים שלכם – מקוריים ושמיועדים במיוחד עבור הגולשים.

למה שנשקיע בסרטונים עבור אתר העסק?

בסופו של דבר, מנועי החיפוש מבקשים להציג בקדמת הבמה, את האתרים שיעניקו ערך מוסף עבור הגולשים שלהם.

מהו אתר שנותן ערך מוסף? זהו אתר עם טקסטים מקוריים, זהו אתר עם תמונות שיכולות להיות לעזר רב עבור הטקסט ולהמחיש את מטרתו, זהו אתר שעונה במדויק על מה שהגולשים חיפשו: למשל אם הגולש חיפש מוצר מסוים, אז הוא ירצה לפגוש בקטלוג של מוצרים ולא בטקסט ארוך שמסביר על אותו המוצר.

כל אתר ואתר מביא עמו צרכים משתנים. אם כך הדבר, למה שסרטונים בהכרח יהיו רלוונטיים עבור כל סוגי אתרי העסק? הסיבה פשוטה: עניין. הגולשים שלכם מוכרחים להפגין עניין באתר על מנת שהם יאותתו למנועי החיפוש שאנחנו רלוונטיים.

נניח לשם הדוגמה, שגולש נכנס וראה באתר מסוים דשא סינטטי. הוא מתעניין במוצר, קורא, אבל נחשף לכמות עצומה של טקסט. לפתע הוא רואה סרטון שמסביר בתוך דקה אחת, על מהו אורך הסיבים הרצוי, מהי צפיפות הסיבים, גובה הדשא, מה מבדיל בין דשא איכותי ללא איכותי, ומה מייחד את חברת הדשאים הסינטטיים שאליה הוא הגיע. כל אלו יכולים לגרום לו לשהות זמן רב יותר באתר, ולקיים אינטראקציה עם האתר.

כפועל יוצא מכך, מנועי החיפוש מבינים כי מדובר בעמוד שמקנה לקוראים לו ערך מוסף, וישנם אף מחקרים סטטיסטיים שמעידים על כך שמנועי החיפוש נותנים עדיפות מסוימת לעמודים ובהם מושתל סרטון.

אנחנו לא יכולים פשוט לקחת סרטון מיוטיוב?

לא, כל שכן כאשר אתם רוצים להשתמש בסרטון למטרות מסחריות.

סרטון YouTube שהוא לא שלכם, לא יכול להופיע באתרכם סתם כך, ועליכם לבקש את אישורו של בעל הסרטון. לא קיבלתם אישור? לא טרחתם לקבל אישור? ראו הוזהרתם ואתם חשופים בפני תביעת זכויות יוצרים.

וחוץ מזה, אם תערכו סרטון משלכם שמדבר על העסק שלכם, על המוצרים שאתם מציעים, ממש תראו את הצד הפרסונלי שלכם בדבר, הרי שזה יקנה את הגולשים שלכם, יעמיק את הקשר הראשוני שהם יוצרים עם העסק שלכם ועם האתר, וכפועל יוצא מכך יביא לכם פניות הרבה יותר רלוונטיות ושנכונות לסגור עסקה.

אז איך מתחילים?

אתם יכולים מן הצד האחד להיעזר בחברות הפקת סרטונים שמעניקות את שירותיהן. אך מן העבר השני, הרי שאם אתם מציגים מוצרים מסוימים או שירותים, הרי שתוכלו להפיק זאת לגמרי לבדכם.

כל שאתם צריכים הוא מצלמה טובה, חצובה למצלמה, מיקרופון אלחוטי לצילום שיבטיח איכות סאונד מצוינת ותוכנת עריכה שאותה תוכלו למצוא הן בגרסאות חינמיות למחשב והן בגרסאות חינמיות או בתשלום סמלי דרך אפליקציות עריכה לניידים.

יש לכם את זה? זה הזמן לערוך סרטונים שהם כולם שלכם, ותוכלו להעלות אותם ליוטיוב ומשם לאתר, תוכלו להעלות אותם לטיק-טוק, לאינסטגרם כרילס, ולנסות ולהגיע לעוד קהלים הרבה מעבר לקידום האתר (ובו-זמנית גם לתרום לקידומו תרומה משמעותית).

Picture of מכללת דיגיטל
מכללת דיגיטל

בלוג הדיגיטל והיזמות הגדול בישראל!

שתפ/י את הפוסט!
פייסבוק
ווצאפ