מכללת דיגיטל
המכללה למקצועות הדיגיטל

לימודי שמאות מקרקעין: כל האפשרויות

שמאות מקרקעין 

צעירים רבים אשר מחפשים את דרכם המקצועית לאחר השירות הצבאי וגם מי שמעוניין לפתח קריירה שנייה בגיל מבוגר יותר בוחנים כמה וכמה מקצועות כדי למצוא את ההתאמה המקסימלית לאישיות ולכישורים של כל אדם. בשנים האחרונות אחת האופציות המעניינות היא לימודי שמאות מקרקעין וזאת לאור הפעילות הרבה בתחום הנדל"ן בישראל. מדובר בתחום תוסס שיש בו כל הזמן חידושים ושינויים ולכן כל שמאי אמור להיות מעורה היטב בכל מה שקורה בשוק, כדי לתת שירות אמין ללקוחותיו. כיוון שהשמאים מטפלים בנכסים באזורים שונים ברחבי ישראל הם אמורים לדעת את ההבדלים המהותיים בערכים הכספיים של כל בית בהתאם למיקומו ולכן נדרשים לימודים ייחודיים למימוש מטרה זו. 

התנודות המשמעותיות ביותר בערכם של נכסי המקרקעין בישראל היו באזור המרכז. המחירים קפצו לעיתים בעשרות אחוזים בשכונות המבוקשות בערים השונות וכל לקוח פוטנציאלי שרצה לרכוש דירה או לחלופין מי שהיה מעוניין למכור נכס שלו פנה אל שמאי מקרקעין בתל אביב כדי לקבל מידע ממקור ראשון על השווי הנכון הן למכירה והן לקנייה. חוות הדעת של מי שלמד שמאות מקרקעין היא אקוטית והיא עשויה לחסוך סכומי כסף ניכרים לכל מי שמעוניין לבצע עסקה שהיא יקרה, ובמיוחד אם מדובר בדירות יוקרתיות או בבתים פרטיים באזורים בעלי דרישה גבוהה בעיר. 

לימודי שמאות מקרקעין 

לימודי שמאות מקרקעין אינם עניין של מה בכך וכל מי שמעוניין להירשם ללימודים אלה נחשף לסילבוס הכולל את אבני הדרך החשובות ביותר בתחום זה כמו דיני מקרקעין, ייזום נדל"ן, חוקי התכנון והבנייה בישראל, סטטיסטיקה, הפקת שומות מקרקעין, בדיקתן והגשת השגות עליהן. 

הייחודיות של למידה בקורס זה הוא הנושאים המגוונים שהם מסקרנים ומרתקים. הסטודנטים לומדים את כל הרבדים של תחום זה ובכל פעם נגלה אליהם מידע חדש שסוחף אותם והופך אותם לאנשי מקצוע מהשורה הראשונה. בתום הלימודים הם עוברים מבחנים שונים ועוברים תקופת התמחות כדי להבין את העבודה הלכה למעשה. לאחר תקופה זו יש שמאים שיחליטו לעבוד במשרד שמאים, אחרים יעדיפו משרה ממשלתית בנישה זו ויש גם כאלה שיעדיפו לעבוד כפרילנסים. 

הכנת דוחות ללקוחות 

אחת הפעולות המרכזיות שמבצע כל שמאי היא לקבוע את ערכו של נכס ספציפי לבקשת הלקוח. במקרים האלה הוא מכין דוח מפורט של שמאות מקרקעין אשר כולל מידע מפורט על סביבת המגורים אם היא איכותית או לא, נתונים מדויקים על הנכס כמו גודלו, קומה, כמה חדרים, כמה חדרי רחצה, מרפסת וכל מידע רלוונטי נוסף. בסופו של הדוח יירשם הערך שלו למכירה או לקנייה על פי כל הפרמטרים ונכון למחירי השוק ביום כתיבת הדוח.

צומת דרכים מקצועית 

מי שנמצא בצומת דרכים וחושב על לימודים, אחת האפשרויות המעניינות שתעניק עבודה בהמשך הדרך היא לימודי שמאות מקרקעין.

Picture of מכללת דיגיטל
מכללת דיגיטל

בלוג הדיגיטל והיזמות הגדול בישראל!

שתפ/י את הפוסט!
פייסבוק
ווצאפ