מכללת דיגיטל
המכללה למקצועות הדיגיטל

קורס אינטרנטי לייעוץ כלכלת משפחה

כלכלת המשפחה 

ההתנהלות הפיננסית של כל משק בית אמורה להיות בדיוק כמו ניהול עסק. יש להביא בחשבון נושאים אקוטיים כמו הכנסות, הוצאות, כרטיסי אשראי, תשלומי משכנתא ועוד המון נקודות נוספות שיוצרות תזרים מזומנים נכון. רוב הציבור לא למד זאת בבית הספר במסגרת כישורי חיים או במסגרות לימוד אחרות ולכן יש חשיבות להבין את נושא כלכלת המשפחה לעומק וכך לנהל נכון את משק הבית. אחת הדרכים המוצלחות ביותר למטרה זו היא למידה של קורס אינטרנטי בתחום כלכלת המשפחה כדי להבין הן את המושגים והן את הצעדים שיש לבצע לאורך כל הדרך.

אחת ההוצאות הכספיות הגדולות ביותר של הישראלים היא משכנתא. מדובר בהתחייבות של סכומים כספיים גבוהים בדרך כלל עבור רכישת דירה. ללא נטילת הלוואה קיים קושי אמיתי לרכישת נכס לאור המחירים היקרים של הדירות ברחבי הארץ. גם כאשר כבר יש נכס ובעליו זקוקים לסכום כסף מידי הם בוחנים אפשרות של משכנתא הפוכה כלל . מדובר בקבלת הלוואה בסכום חד פעמי או בקצבה חודשית וזאת על סמך הנכס שקיים ברשותו של מקבל ההלוואה. אדם זה מוכר לכאורה חלק מהנכס שלו לבנק ומקבל תמורתו כסף. כאשר בעל הנכס הולך לעולמו בגיל 120, מתבצעת התחשבנות עם יורשיו על ידי מכירת הנכס, קיזוז ההלוואה והעברת הכספים הנותרים ליורשים. 

הבסיס של כלכלת המשפחה 

כדי לקבל מושג מהי כלכלת המשפחה הנכונה יש ללמוד בשלב הראשון את כל מושגי היסוד כדי להבין את מהותם. ראשית מהן הכנסות, אם מדובר בהכנסה חודשית שהיא פחות או יותר קבועה של בני זוג שהם שכירים, או לחלופין ההכנסה אינה קבועה אם שני בני הזוג הם עצמאים או אחד שכיר שהכנסתו קבועה ואילו השני הוא עצמאי, ולכן הכספים שהוא מעביר מדי חודש עבור כלכלת המשפחה משתנים בהתאם לעבודה שהייתה בעסק בכל חודש.

לאחר מכן הם לומדים אילו הוצאות קיימות, מהן ההוצאות החשובות ביותר שההכנסות  אמורות לכסות אותן כמו לדוגמה תשלומי משכנתא, חשמל, מים, גז, מצרכי מזון, תשלומים עבור גני הילדים, בתי הספר, שירותי בריאות ועוד. 

איזון של הכספיים 

המטרה היא תמיד שההכנסות יכסו את כל ההוצאות כדי שחשבון הבנק יהיה תמיד בפלוס או מאוזן ולא תהיה יתרת חובה. תמיד קיים חשש שתהיה זליגת כספים מעבר למסגרת שיש עבורה אישור והדבר עלול ליצור בעיות פיננסיות קלות או חמורות.

רכישת ידע כלכלי 

מי שמבין עד כמה נושא כלכלת המשפחה הוא אקוטי למען עתידו, נרשם לקורס אינטרנטי לייעוץ כלכלת משפחה ושם הוא מקבל את מלוא ההדרכות ממורים שהם מומחים בתחום זה. כל הנושאים המורכבים שנראו להם סבוכים יובנו לאחר הלמיד. לכן לאחר הקורס יהיה ללומדים הרבה יותר קל לבצע את כל הפעולות הנדרשות ביום יום של כלכלה נכונה, חיסכון והשקעות.

מכללת דיגיטל
מכללת דיגיטל

בלוג הדיגיטל והיזמות הגדול בישראל!

שתפ/י את הפוסט!
פייסבוק
ווצאפ