מכללת דיגיטל
המכללה למקצועות הדיגיטל

כמה פרילנסר בתחום קידום האתרים יכול להרוויח?

שוק התעסוקה במאה ה-21 מציע מגוון רחב של תפקידים בעולם הדיגיטלי. במיוחד יש הזדמנויות חדשות לפרילנסרים, ובאופן טבעי השאלה הראשונה שעולה בהקשר של תפקיד כזה או אחר היא כמה. כלומר, כמה אפשר להרוויח בכל עיסוק. אחד התחומים המבוקשים ביותר הוא קידום אתרים, וכאן בעמוד תמצאו תשובה מפורטת לשאלה שבכותרת: כמה תוכלו להרוויח אם תציעו שירות קידום אתרים כפרילנסרים.

כמה משלמים בעלי אתרים עבור תהליך קידום מקצועי?

הבסיס לחישוב ההכנסות של מקדמים פרילנסרים הוא כמובן הסכום שאותו הם יכולים לגבות מבעלי אתרים עבור השירות שהם מספקים. התחום מתאפיין גם בביקוש נרחב, מפני שכיום אין כמעט בעל עסק שלא מבין עד כמה חשובה נוכחות משמעותית בגוגל, וגם בהיצע נרחב, מפני שיש לא מעט חברות שמציעות את השירות וגם פרילנסרים.

באופן עקרוני, מקדם אתרים פרילנסר בעל מוניטין יכול לבקש, ולקבל, בין 3,000 ל-5,000 ש"ח מכל לקוח עבור תהליך SEO מקצועי. מקדמים עם פחות ניסיון יסתפקו בתחילת הדרך ב-1,500-2,500 ש"ח.

לכמה לקוחות אפשר לספק שירות מקצועי במקביל?

המרכיב השני בחישוב גובה ההכנסות של פרילנסרים בתחום קידום האתרים הוא מספר הלקוחות שאפשר להתנהל מולם במקביל. הנתון הזה משתנה בעיקר בהתאם ליכולות של כל איש מקצוע. באופן טבעי, ככל שהמקדם מיומן יותר, כך הוא יכול להשלים פעולות חיוניות כמו מחקר מילות מפתח או בניית קישורים בזמן קצר יותר, בלי לוותר על איכות. 

עוד שאלה שתצטרכו לענות עליה כדי להבין כמה לקוחות אפשר לשרת בכל חודש היא כמה שעות עבודה תהיו מוכנים להשקיע בכל יום. פרילנסרים נדרשים מן הסתם גם לשכנע בעלי אתרים לשכור את שירותיהם, וגם לכך יש להקדיש זמן מסוים כדי למצות את פוטנציאל ההכנסות.

איזה הוצאות יש למקדמי אתרים פרילנסרים?

לא רק הכנסות: לכל מקדם אתרים בגוגל פרילנסר יש כמובן גם הוצאות. קודם כל חשוב להצטייד בתוכנות שמאפשרות לקדם אתרים ביעילות ובהצלחה, ולכל תוכנה כזו יש תשלום חודשי. עוד הוצאות בלתי נמנעות הן עבור קישורים ותכנים שבזכותם האתר שתקדמו יטפס במעלה הדירוג בגוגל ויעזור לכם להשיג את הלקוחות הבאים. בדרך כלל יש גם תשלום לרואה חשבון, כך שבסך הכל יש לא מעט הוצאות.

איך להגיע למקסימום רווחים כמקדמים פרילנסרים?

כפי שאפשר לראות, עבודה בתור מקדם אתרים בגוגל עצמאי יכולה להכניס סכומי כסף נאים, וגם להשאיר לכם רווח שיאפשר רמת חיים רצויה. המפתח הוא להבין שאין קיצורי דרך: כדי להצליח, ולטווח ארוך, חשוב להיות חרוצים, להקדיש לכל תהליך SEO את הזמן ותשומת הלב הנחוצים, ועוד דגש קריטי הוא להתעדכן באופן קבוע בחידושים בגוגל. כשמספקים שירות מצוין, נהנים קודם כל מסיפוק מקצועי, ואיתו גם מגרף רווחים שעולה כל הזמן.

Picture of מכללת דיגיטל
מכללת דיגיטל

בלוג הדיגיטל והיזמות הגדול בישראל!

שתפ/י את הפוסט!
פייסבוק
ווצאפ